Płyn do dezynfekcji rąk 5L antybakteryjny grzybo i wirusobójczy PRONTECH - hm 0053436

1.   , Co to jest Prontech

Prontech to produkt biobójczy., Zarejestrowany w Urzędzie Rejestracji, Produktów Leczniczych i Produktów, Biobójczych pod numerem 3944/10. Decyzja , rejestracyjna z dnia , 19.01.2010r.

Cena: Zaloguj się
Zaloguj się

1.    Co to jest Prontech

Prontech to produkt biobójczy. Zarejestrowany w Urzędzie Rejestracji Produktów Leczniczych i Produktów Biobójczych pod numerem 3944/10. Decyzja rejestracyjna z dnia 19.01.2010r.

2.    Kim jest firma Rolvet podana w Decyzji rejestracyjnej na stronie URPLiPB?

Podmiotem odpowiedzialnym, który dokonał rejestracji w Polce produktu Prontech oraz wprowadza go na teren Polski jest firma Rolvet.

3.    Nr pozwolenia na obrót produktem biobójczym 3944/10 dotyczy granulatu w słoiku (HDPE), a Państwo sprzedają płyn w bańkach 5L. Proszę o wyjaśnienie.

Prontech w postaci skoncentrowanego granulatu dostępny jest dla użytkowników profesjonalnych. Postać użytkowa produktu to roztwór gotowy do użycia, przygotowany zgodnie z zalecanym stężeniem. Prontech w postaci granulatu kupowany jest przez podmiot uprawniony profesjonalny, która wykonuje roztwór roboczy zgodnie z zalecanym stężeniem. Są dwa rozcieńczenia 1 g/1 l oraz 2 g/1l

4.    Co jest nośnikiem?

Nośnikiem roztworu roboczego jest woda.

5.    Czy ten środek służy do bezpośredniej dezynfekcji, czy należy go rozrobić w wodzie.

Produkt w opakowaniu jest przygotowany w roztworze wodnym służy do końcowej , bezpośredniej dezynfekcji. Preparat jest gotowy do użycia. Jest to roztwór roboczy zawierający 2g/1l do powierzchni oraz 1 g/1l do rąk.

6.    Czy roztwór jest badany?

Tak, każda seria wykonanego roztworu poddawana jest kilku analizom laboratoryjnym potwierdzającym stężenie substancji czynnej oraz jej poziom. Próbki serii przechowywyane są w wewnętrznym laboratorium firmy.

7.    Jak najlepiej stosować Prontech?

Opryskać, przetrzeć, zanurzyć lub zamgławiać. Czas reakcji od 5 do 15 min.  Wytrzeć lub pozostawić do wyschnięcia. Powierzchnie stykające się bezpośrednio z żywnością spłukać wodą.

8.    Środek jest praktycznie bezwonny i bezpieczny. Na etykiecie w Przeznaczenie II w pkt. C na końcu jest napisane, że należy spłukać wodą. Więc po co skoro jest bezpieczny? Jak wtedy odkażać np. chodniki w przemyśle spożywczym?

Wodą należy spłukać tylko powierzchnie mające bezpośredni kontakt z żywnością. Tylko takie powierzchnie należy spłukiwać. Takie jak np. maszyny do mielenia mięsa, albo baniaki do soków, linie do mleka. Tam, gdzie zaraz po użyciu nanosimy żywność. Spłukiwania nie wymagają powierzchnie nie mające bezpośredniego kontaktu z żywnością.

9.    Jaki jest właściwy czas ekspozycji preparatu na skórze w celu skutecznej dezynfekcji? Czy jest to 30 sekund czy też 60 sekund?

2x30s, czyli 60s

10. Czy Prontech działa na koronawirusa?

Substancja czynna znajdująca się w produkcie, popularnie nazywana Benzalkonium chloride, została zatwierdzona w raporcie ECDC Z 18 lutego 2020 r, jako działająca na koronawirusa SARS-CoV. Produkt wykazuje silne działanie na wirusy z otoczką lipidową. Koronawirus jest wirusem otoczkowanym.

11. Czy Prontech zawiera alkohol?

Nie , Prontech nie zawiera alkoholu. Substancja czynna jest skutecznym środkiem bakteriobójczym ,wirusobójczym oraz grzybobójczym. W roztworze wodnym wykazuje wysoką skuteczność bójczą bez dodatku alkoholu.

12. Czy Prontech jest bezpieczny dla dzieci, osób starszych, alergików?

Prontech został przebadany dermatologicznie. Grupa 40 osób nie wykazała żadnych objawów alergicznych po stosowaniu preparatu. Roztwór jest bezpieczny dla dzieci i osób starszych.

13. Czy mogę dezynfekować moją maseczkę?

Prontech idealnie nadaje się do dezynfekcji materiałów. Maseczki wielorazowego powinny być zamoczone w roztworze a następnie wysuszone. W ten sposób są bezpiecznie zdezynfekowane.  • EAN: 2094873900008


Mimo dołożenia wszelkich starań nie możemy zagwarantować, że publikowane opisy i dane techniczne (pochodzące ze stron producentów) nie zawierają błędów, które jednak nie mogą być podstawą do jakichkolwiek roszczeń. W razie wątpliwości przed podjęciem decyzji o kupnie prosimy o kontakt z opiekunem produktu lub naszą infolinią.

Klienci, którzy kupili ten produkt, kupili także:

Klienci wyświetlili także: